دانستنی های والدین نوزاد دختر 0 2019-08-22

چیزهای مهمی که والدین نوزاد دختر باید بدانند؟

دانستنی های والدین نوزاد دختر  در مراحل اولیه نوزادان دختر و پسر به یک شکل دیده می شوند اما بعد از مدتی روش رشد و تربیت این دو با تفاوت هایی پیدا می کند که والدین نوزاد دختر باید این نکات مهم را بدانند و رعایت کنند.

والدین نوزاد دختر

حتماً می دانید که بین نوزاد پسر و دختر تفاوت هایی وجود دارد ولی تمام تفاوت ها ظاهری و رفتاری نیستند بلکه روند رشد و تربیت این دو با هم فرق دارد، درست آنچه که در این قسمت درباره این موضوع صبحت می کنیم و توصیه می شود این اطلاعات را پدر و مادرانی که منتظر تولد نوزاد دخترشان می باشند یا تازه صاحب نوزاد دختر شده اند حتما مطالعه نمایند.

ویژگی ها و خصوصیات نوزاد دختر

دختران و پسران در ابتدا به یک شکل دیده می شوند:

در مراحل اولیه رشد و نمو جنین، اندام های تناسلی غیرقابل تشخیص هستند. پسران و دختران تا زمان ۷ هفتگی رشد مشابه دستگاه تناسلی را دارند. زمانی که تستسترون شروع به رشد درپسران می کند، آلت تناسلی در پسران و دختران رشد خواهد کرد.

رنگ صورتی همیشه برای دختران نیست:

در جامعه ما سریع ترین راه برای گفتن اینکه آیا کودک پسر است یا دختر، رنگ لباس های آن ها است، پسران رنگ آبی می پوشند ولی همیشه به این سادگی نیست. تا اوایل دهه ۱۹۰۰، کودکان هر دو جنس لباس های سفید می پوشیدند و تا سن شش سالگی موی بلند داشتند.

وقتی رنگ ها معروف شدند، صورتی به عنوان رنگ پسرانه به بازار عرضه شد. تا اواخر دهه ۱۹۳۰ بود که مصرف کنندگان شروع به نشان دادن علاقه به رنگ صورتی به عنوان رنگ دخترانه کردند.

در هفته هجدهم متوجه جنسیت خواهید شد:

سونوگرافی بهترین راه برای فهمیدن سلامت و جنسیت نوزادتان است. با اینکه تفاوت های جنسیتی در طول ماه دوم قابل توجه می شوند، ولی سونوگرافی به اندازه کافی قدرتمند نیست که آن ها را ببیند.

هنگامی که نوزاد به سن ۱۸ هفته نزدیک شد، به اندازه کافی بزرگ خواهد شد تا، متوجه شوید او دختر است.

تشخیص جنسیت نوزاد دختر در ۱۸ هفتگی

بازگشت هورمون های زنانه:

وقتی که پوشک نوزاد دختر را تعویض می کنید امکان دارد متوجه خونی که از مهبل او بیرون می آید شوید مضطرب نباشید، کاملاً طبیعی است. هورمون ها، به خصوص استروژن، از جفت نه ماه گذشته عبور کرده اند. عقب نشینی هورمون ها می تواند منجر به تخلیه واژینال شود.

هم چنین رایج است از پستان های او قطره شیری نشت کند، وقتی هورمون ها بدن او را ترک می کنند، خون ریزی متوقف خواهد شد و جوانه های سینه ناپدید می شود.

دانستنی های والدین نوزاد دختر  و خصوصیات دختران

  • دختران زودتر صحبت می کنند:

برنامه ریزی انجام شده در مغز دختران کوچک به شکلی است که نسبت به پسران با دقت بیشتری صحبت کنند و همچنین دختران تقلید کردن را خیلی بهتر انجام می دهند. با توجه به اینکه مغز او متوجه است چه کسی حرف می زند و چه کار انجام می دهد، نباید تعجب کنید که او زودتر از پسران هم سن خودش صحبت می کند. در حالی که تفاوت فقط یک یا دو ماه است، دختران دو تا سه ماه از پسران جلوتر هستند.

  • دختران بیشتر پرورش پیدا می کنند:

طی تحقیقات بعمل آمده نشان داده دختران بهتر می توانند حالات چهره را نسبت به پسران تفسیر کنند. تشخیص احساسات در دیگران باعث می شود آن ها احساس همدلی بیشتری در سنین کم داشته باشند. درحالی که این به این معنی نیست که فقط باید عروسک ها و اسباب بازی نرم و کرکی برای دختران بخرید، این به این معنی است اگر او به آن ها جذب شود مهم نیست که چند بار با او بازی کرده، این طبیعت اوست.

یکی از تفاوت های دختر و پسر زودتر صحبت کردن دختران می باشد.

  • دختران زودتر آماده یادگیری توالت رفتن می شوند:

هنگامیکه به مرحله آموزش توالت رفتن می رسد، ثابت شده است دختران پیش از پسران آمادگی پیدا می کنند. در مطالعه ای که در دانشکده پزشکی صورت گرفت مشخص شد دختران همه مهارت های لازم را دارند که سه ماه پیش از پسران آموزش ببینند.

وقتی نوبت به آموزش توالت رفتن می رسد، ثابت شده است دختران قبل از پسران آمادگی پیدا می کنند. در مطالعه ای که در دانشکده پزشکی ویسکانسین انجام شد مشخص شد دختران تمام مهارت های لازم را دارند که سه ماه قبل از پسران آموزش ببینند.

  • دختران راحتر به دنیا می آیند:

مشخص شده به طور میانگین دختران در هنگام تولد ۳٫۵ درصد کوچک تر از پسران هستند. تحقیقات پیرامون زایمان نشان داده است که زایمان دختران معمولاً ۳۰ تا ۴۵ دقیقه زودتر اتفاق می افتد. ممکن است زیاد به نظر نرسد، ولی هنگامی که می خواهید زایمان کنید، هر ذره کمک می کند.

  • دختران زودتر به بلوغ می رسند:

طی مطالعات اخیر نشان داده شده دختران زودتر به بلوغ می رسند. رسیدن به سن بلوغ برای هر فردی جالب نمی باشد دانشمندان فکر می کنند بلوغ اولیه با بالا رفتن نرخ چاقی ارتباط دارد در نتیجه والدین نوزاد دختر به دخترانتان کمک کنید تا با حفظ رژیم غذایی سالم در طی دوران کودکی و سال های قبل از نوجوانی از آغاز زودهنگام بلوغ جلوگیری نمایند.

5/5 (1 Review)

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .