چگونه پرستار سالمند بیمار خوب باشید؟ 0 ۱۳۹۸-۰۳-۲۳

چگونه نگهداری از سالمند بیمار خوب باشید؟

بزرگترین اشتباهی را که ممکن است پرستار سالمند بیمار انجام بدهد وظیفه گرا بودن است. به این صورت که پرستار سالمند فقط به فکر انجام دادن وظایفش فکر نماید.
یکی از پرستاران متخصص بیمار به نام کثلین لاتاوو که تجربه بسیاری دارد موارد زیر را برای کنترل کردن وظیفه گرایی یک پرستار سالمند بیمار و همینطور تبدیل او به یک

پرستاربیمار خوب پیشنهاد داده است:

• چک کردن داروهای بیمار

• چک کردن وضعیت سالمند بیمار

• چک کردن برنامه درمانی بیمار

از جمله وظایفی پرستار سالمند بیمار است که آنها را به صورت چک لیست باید انجام بدهد.

وظایف پرستار سالمند خوب:

– پرستار سالمند بیمار بهتر است در ابتدا چند دقیقه ای برای بیمار و کارهایی که برای او باید انجام بدهد فکر کند بعد همه مسایل و بیماران دیگر را فراموش کرده و زمانش را کاملا به بیمار اختصاص بدهد.

– برای اینکه کیفیت صحبت کردن بالا برود پرستار موقع گرفتن اطلاعات و صحبت کردن با بیمار بنشیند. با توجه به اینکه این کار زمان زیادی از پرستار نمی گیرد.

– بهتر است پرستار همواره با خوش رویی و صبر با بیمار حرف بزند. همچنین بکار بردن نام بیمار توسط پرستار در صحبت کردن تأثیر بسیار بالایی در پی دارد.

– برقرار کردن ارتباط چشمی پرستار با بیمار باعث انتقال مهربانی و تعهد پرستار نسبت به بیمار می شود.

– پرستار قبل از رفتن این اطمینان را داشته باشد که بیمار احتیاج به او ندارد. و همین طور قبل از رفتن زمان بعدی بازگشتنش را به بیمار اطلاع بدهد.

حتما بخوانید  اختلالات روانی در عملکردهای هیجانی چیست؟

تمرکز بر روی ارتباط پرستار با بیمار

سعی برای بهتر شدن روابط و ارتباط با بیمار از نکات اصلی شرایط پرستار خوب است. خانواده سالمند بیمار باید اطمینان داشته باشند که پرستار به سالمند بیمار آنها اهمیت می دهد. چون آنها به پرستار اعتماد کرده و سالمندشان را به او می سپارند. پس این از وظایف پرستار است که به بیمار احترام بگذارد، حرف های بیمار را بشنود و با آرامش به آنها پاسخ بدهد .

کارشناسان با تجربه موسسه مهرگان آماده مشاوره و پاسخ گویی برای سوالات شما عزیزان در خصوص پرستار کودک، پرستار سالمند، پرستار نوزاد و پرستار بیمار می باشند.

توصیه هایی برای مسافرت سالمندان

سرماخوردگی در سالمندان (بخش اول)

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .