آلرژی کودک 0 ۱۳۹۸-۰۶-۲۳

پیشگیری از آلرژی کودک

همانطور که می دانیم در بیماری پیشگیری بر درمان مقدم‌تر است. در مورد آلرژی کودکان هم بهتر است موارد پیشگیری از آلرژی کودک را حتی قبل از بارداری رعایت کنید تا کودک عزیزتان دچار بیماری آلرژی نشود.

پیشگیری از ابتلای کودکان به آلرژی

پیشگیری از به وجود آمدن هر بیماری به مراتب راحت‌تر و کم هزینه‌تر از درمان آن بیماری است. آلرژی هم یک بیماری است که باید پیش از به دنیا آمدن نوزاد به فکر پیشگیری آن بود.

مسائلی که باید رعایت کرد تا از بروز آلرژی در کودکان جلوگیری شود عبارت است از:

رعایت کردن رژیم غذایی مادرانی که به آلرژی مبتلا هستند قبل از بارداری بسیار در کم کردن انتقال این آلرژی به کودک مؤثر است. زوج‌هایی که زمینه مبتلا شدن به آلرژی را دارند پیش از داشتن فرزند باید با رعایت رژیم غذایی و حفظ سلامتی خود اقدام به فرزند دار شدن کنند.

خانم‌ها تا پیش از بارداری اسید فولیک مصرف کنند برای اینکه کمبود اسید فولیک در زمان بارداری زمینه بروز بعضی از ناهنجاری‌های مادرزادی در لوله عصبی و نخاع را در کودکان باعث می‌شود.

یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از آلرژی در کودکان مصرف شیر مادر به محض تولد نوزاد است. شیر مادر نه تنها سبب سلامت جسمی و روانی می‌شود بلکه استراتژی مهم در پیشگیری از آلرژی‌های غذایی است.

باید سعی کرد تا غذای کمکی کودک را زودتر از مؤعد شروع نکنیم چرا که دادن غذاهایی که بدن کودک تحمل آن را ندارد سبب اختلال در عملکرد دستگاه‌های بدن کودک شده تا حدی که به آلرژی غذایی منجر می‌شود.

در صورتی که مادران قانون غذا دادن به کودک را با روند از کم به زیاد و از مواد ساده به مواد ترکیبی رعایت کنند و هوای خانه را آری از آلاینده‌های دود سیگار نگه دارند قاعدتاً در پیشگیری از آلرژی در کودکان بسیار مؤثر خواهند بود.

تخم مرغ، آجیل، گندم، سویا، ماهی و گوجه فرنگی ازانواع مواد آلرژی زا محسوب می‌شوند که والدین باید مصرف آن را در کودکان با احتیاط آغاز کنند.

پرستار کودک

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .