پرستار سالمند

پرستار سالمند

شاید به ذهن بیشتر شما این سوالات رسیده باشد که ویژگی پرستار سالمند چیست؟ نگهداری  و مراقبت از سالمند چه زمانی نیاز به حساب می آید؟ اینک ما در جواب به این سؤالات به شما می گوییم زمانی پیش می آید که افراد خانواده احساس می کنند که نزدیکان آنها دوران سالمندی را سپری می کنند، احتیاج به مراقبت تخصصی پرستار  هستند.

تعرفه های  پرستار سالمند در منزل در ادامه بخوانید 

در این وقت فردی که دوران پیری را می گذراند امکان دارد با مشکلات جسمی و روحی از جمله افسردگی، پارکینسون، آلزایمر تحرک پایین یا بی تحرکی، ضعف حافظه، خشک شدن عضلات، پراشتهایی و یا بی اشتهایی و … روبرو باشد.شاید شما این سوال را از خودتان پرسیده باشید که پرستار سالمند که انتخاب می کنید باید دارای چه ویژگی های از نظر جسم و روح سالمند شما باشد تا بتوانید با خیال راحت سالمند خود را به او بسپارید. پاسخ به این سوال راحت نیست. ما تلاش کردیم به شما یک دید کلی در خصوص ویژگی های پرستار سالمند ارائه دهیم.

پرستار سالمند

پرستار سالمند

پرستار سالمند در منزل

مهمترین مورد درباره پرستاری از سالمند این است که شرایط جسمی پرستار باید با شرایط حسمی خود سالمند متناسب باشد. برای مثال امکان داد سالمند شما احتیاج به بلند شدن یا نشستن داشته باشد و یا احتیاج به پرستاری که بتواند با زیر بغل گرفتن سالمند او را بلند کند. به همین خاطر اگر پرستار توان جسمی مناسبی نداشته باشد به راحتی از عهده این کار برنمی آید و در صورت اشتباه امکان دارد به سالمند آسیب برساند.مورد بعدی در خصوص مراقبت از سالمند این است که پرستار باید اطلاعات کاملی در مورد داروهایی که سالمند استفاده می کند را داشته باشد چون بیشتر این داروها را باید سر وقت و با مقدار مشخص شده سالمندان استفاده می کنند.

 

ویژگی پرستار سالمند

در نگهداری از سالمند پرستاری را که برای مراقبت انتخاب می کنید باید دارای این ویژگی ها باشد تا بتواند بدون آسیب رساندن به راحتی از عهده کارهای سالمند برآید این ویژگی ها عبارتند از:

۱٫ پرستار سالمند باید مهربان و دلسوز باشد بطوریکه بعنوان شخص مطمئن همدم و همدل سالمند محسوب شود. چون بیشتر سالمندان در دوران پیری احتیاج به مراقبت های روحی و روانی دارند. و به خاطر شرایط سنی که در آن دوره هستند بیشترشان احساس تنهایی و کم توانی دارند و نیاز به افراد خانواده دارند.

شما سالمندتان را حساس تر از دیگر زمان می بینید بطوریکه در بیشتر مواقع بهانه جویی می کند و می گوید نیاز به پرستار ندارد و به تنهایی می تواند کارهایش را انجام دهد و حتی ممکن است پرستار سالمند را از خانه بیرون کند تا فرزندان خودش نگهداری و مراقبت آنها را به عهده داشته باشند. در این بین ویژگی پرستار خیلی مهم است به این صورت که با داشتن صبر و تحمل بتواند با سالمند رابطه مناسبی پیدا کند و با بهانه گیری های سالمند او را تنها نگذارد.

۲٫ پرستار سالمند باید شخص منطقی باشد بطوریکه نظافت شخصی خود و سالمند را به درستی انجام بدهد. بعضی از سالمندان از پوشک استفاده می کنند بنابراین پرستار باید در این مورد همکاری لازم را با او داشته باشد که سالمند دچار عفونت های مکرر نشود.

نکات مهم نگهداری سالمندان را بدانید ( کلیک کنید )

۳٫ پرستار از لحاظ روحی و روانی باید سالم باشد. به این معنی که پرستار نباید افسرده باشد و یا دچار بیماری جسمی و کم توان باشد. چون سالمند به پرستاری نیاز دارد که خودش از روحیه بالایی برخوردار باشد.

۴٫ پرستار باید به اصول اولیه کار با سالمند آشنایی کاملی داشته باشد. این شناخت منجر به این می شود تا پرستار بتواند بد اخلاقی و بی خوابی های سالمند را تحمل کند.

۵٫ پرستار از حداقل حرکت های ورزشی و تغذیه سالمند اطلاع داشته باشد.

۶٫ پرستار نباید از روی اجبار به کار پرستاری روی آورده باشد و …

پرستار سالمند به چه چیزهایی باید حساس باشد؟

باید بداند که سالمندان هم مانند کودکان احتیاج به زمان دارند که شخص جدید را به عنوان پرستار سالمند در کنار خود قبول کند و پس از گذشت مدتی حتی نمی توانند بدون پرستار زندگی نمایند. البته این برمی گردد به ویژگی پرستار که بتواند با سالمند ارتباط درستی برقرار کند.

نظر سالمندان درخصوص پرستاری چه می تواند باشد؟

طی نتایجی که به دست آمده سالمند دوست دارد فرزندانش به جای پرستار در کنارش باشد. چون معتقد است که بهترین سال های عمرش را برای بزرگ کردن فرزندانش گذاشته است و موقع پیری توقع دارد فرزندانش همین محبت را در حق آنان کند اما این کار چقدر امکان دارد انجام شود؟بطوری که اگر فرزند فرد سالمند بتواند در کنار او باشد چقدر از آموزش نگهداری و مراقبت سالمند برخوردار است و می تواند نیازهای فرد سالمند را برطرف کند؟

مراقبت از سالمندان و نظر آنها

سالمند دوست دارد باری روی دوش فرزندان خود نداشته باشد و از کنار آنها بودن لذت ببرد. این موارد بیشتر به زمانی برمی گردد که سالمند دچار بیماری آلزایمر یا پارکینسون باشد و یا در زمانی که از پوشک استفاده می کند. شما به عنوان فرزند شخص کهن سال چقدر توان مدیریت روحی و جسمی می توانید داشته باشید؟ در این زمان است که نیاز به “پرستار سالمند” بوجود می آید.

شما باید اطلاعات کامل و جامعی در مورد ویژگی های پرستاران سالمند داشته باشید. به این نکته توجه کنید اگر به دنبال پرستار برای سالمندتان هستید پرستار نباید فرزند کوچک داشته باشد که دائما درگیر فرزند خود باشد طی تجربیاتی که به دست آمده سالمندان ارتباط بهتری با افراد میانسال دارند و بهتر می توانند با آنان هم کلام و همدم شوند.

طبق بررسی های انجام شده سوالاتی برای خانواده ها پیش می آید که:

چگونه می شود پرستار برای سالمند گرفت؟

در جواب می توان گفت که با مراجعه به سایت مهرگان می توانید با کارشناسان موسسه تماس گرفته و با آنها مشاوره کنند.

پرستار سالمند روزانه چند ساعت می تواند از سالمند مراقبت کند؟

مدیریت موسسه مهرگان برای این کار تدابیر بسیاری در نظر گرفته است و پرستاران به چند دسته و شیفت کاری تقسیم بندی کرده است تا خانواده ها با خیال راحت بتوانند هر تایم را که می خواهند پرستار داشته باشند.

پرستار سالمند

پرستار سالمند

 

درصورت مفید بودن مطلب پرستار سالمند  با ستاره های پایین امتیاز دهید

5/5 (1 نقد و بررسی)