پرستار بیمار

پرستار بیمار

خدمات پرستار بیمار موسسه مهرگان  خدماتی که می تواند مشکلات افراد شاغل و پر مشغله را رفع نماید. تا پایان این مطلب ما را همراهی کنید.

پرستاری از بیمار ، با سن و بیماری های گوناگون متفاوت است. از این رو برای پیدا کردن پرستار بیمار که بتواند به صورت کامل شرایط بیمار را در کنترل داشته باشد کار دشواری است.در دوره‌ بیماری، عموما افراد بی حوصله و کج خلق می‌ شوند و تحمل آن‌ها کار سختی است. به همین خاطر “پرستار بیمار” که فردی صبور و با حوصله است از وی پرستاری می‌کند

پرستار بیمار فردیست دوره دیده که می‌ تواند داروها، تزریقات و را برای بیمار تشخیص داده و در زمان مشخص شده به بیمار ارائه دهد. در دوران بیماری، عموما افراد کم حوصله هستند و تحمل و کنار آمدن با آنها کار سختی است. از این رو پرستار بیمار با صبوری و حوصله از بیمار مراقبت می کند.

آیا همه پرستار ها به بیماری ها آشنایی دارند ؟ دارو ها و علائم را میشناسند ؟ در ادامه حتما بخوانید 

درخواست پرستار بیمار در منزل

گاهی در زندگی بنا به هر دلیلی مجبور هستیم مسئولیت پرستاری از عزیزانمان را به شخص دیگری بسپاریم بنابراین به صورت پیش فرض در نظر داریم که آن شخص بهتر از ما این کار را انجام  یدهد و از عهده آن بر می آید. داشتن ویژگیهای پرستاران بیمار خوب که در خانه این مسئولیت را به عهده دارد بسیار اهمییت دارد.

درستی در اجرای اوامر پزشک مهمترین وظیفه یک پرستار در خانه است پزشک مسئول معاینه تجویز دارو و کنترل علائم و نشانه های بیماری و…است بیمار و اطرافیان او هستند که برای بهبودی فرد مورد نظر خود دستورات پزشک را به بهترین شکل اجرا کنند.امکان دارد خطرناکترین موقعیتی که پیش آید پرستار این تصور را داشته باشد که از پزشک بیشتر یا بهتر می داند

خصوصایت مهم پرستاران می توان :

یکی از خصوصیات مهم پرستار هوشیاری در خواب است یعنی اگر پرستاری از  بیماری مخصوصا بیماری های خاص خواب آلودگی داشته باشد و یا خواب سنگین داشته باشد ممکن است باعث بروز مشکلاتی شود. خیلی مهم است که شخصی که مسئول نگهداری و مراقبت است با کوچکترین صدا یا تماسی از خواب بیدار شود.

پرستار بیمار باید اطلاعات کافی از نوع بیماری شخصی که پرستاری او را انجام می دهد را باید داشته باشد. بنابراین برای مراقبت و نگهداری از هر نوع بیماری از قبیل صرع، بیماری های اعصاب و یا کودکان سندرم دان، اوتیسم، پارکینگسون، اختلال حرکتی و گفتاری، دیابت، آلزایمر، MS، فشار خون، LAS و …. به دانش و تخصص خاصی نیاز دارد.

بعد از مرخص شدن چگونه از بیمارشان مراقبت کنند؟

این دغدغه بیشتر خانواده ها است که موسسه مهرگان با تجربیات خود این مشکل را رفع کرده در این موسسه کارشناسان با تجربه آماده ارائه مشاوره به خانواده های بیماران می باشد. و به آنها مطابق شرایط شان پرستار پیشنهاد می کنند.

از دیگر موارد مهم در پرستاری از بیماران 

داشتن صبر و حوصله و توان برقراری ارتباط و درک درست شرایط بیمار است. مراقبت از بیمار در سه سطح پیشگیری، درمان و توانبخشی برای بیمار یا شخصی که می خواهد برای نگهداری پرستاری شود، برنامه می نویسد. این امکان وجود دارد که پرستار خانواده ها را از مراحل بهتر شدن حال بیمارشان با اطلاع نمایند و بیمار هم از احساس آرامش و امنیت بیشتری برخوردار می شود. پرستار بیمار در خانه می تواند فرق میان استرس و آرامش را نشان دهد، و با اطمینان دادن به افراد که مراقبت و نگهداری از بیمار به بهترین صورت در حال انجام شدن است به آنها آرامش می دهد.

در صورتی که بخواهیم از مهم ترین وظایف پرستار بیمار آشنایی داشته باشیم می توان به موارد زیر اشاره نمود که عبارتند از:

 1.  تهیه برنامه غذایی مقوی و کمک کردن در غذا خوردن به بیمار
 2.  بالا بردن سطح کیفیت زندگی بیمار
 3.  ایجاد حس آرامش در کنار اعضای خانواده بیمار
 4.  کمک کردن در کارهای شخصی و برنامه ریزی امور بیمار
 5.  انجام خدمات مشاوره ای و آموزشی به بیمار
 6.  انجام گفتگوی دوستانه و حمایت های عاطفی از بیمار
 7.  بالا بردن سواد سلامت بیمار و خانواده
 8.  جلوگیری از بوجود آمدن انواع بیماری ها و عفونت ها در بیمار
 9.  بالا بردن سطح سلامت بیمار
 10.  پایین آوردن دفعات و مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان
 11.  تشویق و برنامه ریزی کردن در انجام فعالیت های ورزشی، اجتماعی و سرگرمی بیمار
 12.  کمک کردن در زمان انتقال از تخت به صندلی چرخدار در صورت لزوم به بیمار
 13.  کمک و راهنمایی کردن برای استفاده از توالت، حمام، پانسمان و نظافت بیمار
 14.  یادآوری کردن زمان و مصرف دارو
 15.  مراقبت از پوست در مقابل گرما و سرمای بیش از اندازه، رطوبت، خشکی و فشار بیمار
 16.  کمک نمون برای رسیدن به بهترین حالت در هنگام استراحت بیمار

تعرفه درخواست پرستار بیمار در منزل

با راه اندازی سامانه درخواست پرستار بیمار در منزل  و ایجاد شعب در نقاط شرق ، غرب  شمال ، جنوب  و مرکز شهر تهران دسترسی به پرستاران را سهولت بخشیده و با دارا بودن پرستارانی آموزش دیده و مراقبت و آشنایی از انواع بیماری ها ، علائم و پیشگیری  بهترین خدمات را ارائه میدهند شایان ذکر است این مجموعه زیر نظر پزشکان عمومی و تخصصی فعالیت می کند . برای اطلاع از تعرفه شبانه روزی ، ساعتی ، و روزانه خدمات پرستاری در منزل در قسمت تماس باما با کارشناسان ما در ارتباط باشید .

پرستار بیمار

پرستار بیمار

نکات مهم برخورد با بیمار را بخوانید 

چرا باید خدمات پرستار بیمار بگیرم؟

در صورتی که شما احتیاج به پرستار بیمار، پرستار سالمند، پرستار کودک، پرستار نوزاد، پرستار بچه در منزل دارید حتما این رسیدگی به این ها برای شما سخت و دشوار خواهد بود. فعالیتی که بیشتر شرکت ها در مورد پرستاری ارائه می دهند، رفع و رسیدگی به مشکلات این افراد است.

بیماری تانسموس و دلایل این بیماری چیست

 

درصورت مفید بودن مطلب پرستار بیمار با ستاره های پایین امتیاز دهید

5/5 (1 نقد و بررسی)