ویژگی‌های یک پرستار نوزاد چیست؟ 0 ۱۳۹۸-۰۳-۰۵

ویژگی‌های یک پرستار نوزاد چیست؟

در خانواده یکی از بزرگترین دغدغه های مادران شاغل پرستار نوزاد است.

علت های مختلفی وجود دارد که مادران ترجیح می دهند بعد از تولد نوزاد، از آنان مراقبت های تخصصی پس از زایمان به عمل بیاید. تمایل برای زیر نظر بودن یک متخصص و داشتن پرستار نوزاد که بتواند در منزل نگهداری نوزادتان باشد و همینطور نگهداری نوزاد به صورت حرفه ای پس از زایمان می تواند به صورت چشمگیری به خوشایندتر کردن تجربه شما کمک نماید.

در صورتی که زایمان مادر سزارین بوده و یا دچار افسردگی بعد از زایمان هستند حتما شنیده اید که پرستار نوزاد می تواند کمک بزرگی برای بهبودی مادر باشد. همچنین در خانواده های چند فرزندی و پرجمعیت وجود کسی که بتواند در کارهای نوزاد جدید کمک حال مادر باشد خیلی مفید است به خصوص اگر این فرد در پرستاری از نوزاد با تجربه و ماهر باشد.

پرستار در شب بهترین گزینه برای مادران است. خانواده ها می توانند با مراجعه به سایت مهرگان پرستارانی را متخصص در نگهداری و مراقبت نوزادان هستند را انتخاب کنند. مادر می تواند اگر به استراحت احتیاج دارد و یا کارهای مازاد برای انجام دادن دارد وظایف مربوط به نوزاد خودش را به پرستار سپرده و از او بخواهد که به صورت کامل از نوزاد پرستاری کند.

مؤسسه مهرگان با خدمات ویژه و داشتن  پرستار بچه به طور کاملاً حرفه ای بعد از زایمان هم مثل پرستار شبانه یا پرستار در صورت تمایل شما، به صورت شبانه روز از نوزاد مراقبت و نگهداری نماید. همچنین می تواند بچه را هنگام شیر خوردن پیش مادر بیاورد و موقع شیردهی در کنار مادر بوده و کمک کند.
خانواده هایی که مایل هستند خودشان از فرزندان خود نگهداری کنند ولی نیاز به کمک و حمایت دارند، پرستاز انتخاب بهتری برای آنان است.

حتما بخوانید  علت منع استفاده از بطری و پستانک برای نوزدان

پرستار بعد از زایمان با دلسوزی، با داشتن دانش و تخصص در تمام موارد مربوط به تولد، مراقبت پس از زایمان و نوزادان احتیاجات مادر را روز به روز، ساعت به ساعت و دقیقه به دقیقه انجام می دهد.

مادر بعد از زایمان، نیاز به خواب و استراحت زیادی دارد. خواب مادر از بحث های چالش برانگیز بعد از تولد نوزاد است و باید دقت شود که مادر باید به میزان کافی استراحت داشته باشد در اینجاست که پرستار نوزاد به کمک مادر می آید.

پرستار خوب در زمینه کارهای خود آموزش ها و تخصص های لازم را دیده و مسئولیت خودش را بخوبی می داند. بسیاری از پرستاران بعد از زایمان، دوره های آموزشی در خصوص خواب، تغذیه و رفتار طبیعی نوزادان را گذرانده اند و برای گرفتن گواهینمامه باید آموزش CPR را هم ببینند.

پرستار معمولاً اشخاصی هستند که امکان دارد بعضی از آموزش همراه مادر بعد از زایمان را گذرانده اند ولی دوره خودشان را تمام نکرده و گواهینمامه ندارند. و یا حتی بیشتری از این افراد امکان دارد اصلا هیچ آموزشی ندیده باشند.

چیزهای مهمی که والدین نوزاد دختر باید بدانند؟

خواب نوزاد باعث افزایش هوش نوزاد می شود (بخش دوم)

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .