نکاتی برای مراقبت از دوقلوها 0 ۱۳۹۸-۰۵-۲۸

نکاتی برای مراقبت از دوقلوها

والدین برای مراقبت از دوقلوها باید یک برنامه ریزی صحیح بگنجانند، و تغذیه و خواب کودک را طبق یک برنامه ریزی انجام دهند.

مراقبت از دوقلوها

در ایالت متحده سه نفر از هر ۱۰۰ زن، بارداری دوقلو یا سه قلو دارند. بارداری دوقلو در حال افزایش است. دوقلوها می توانند دو برابر شادی را به منزل شما به ارمغان آورند. اگر شما احساس می کنید که شاید فرزند شما دوقلو باشد، احتیاج به برنامه ریزی بهتری برای آینده دارید. در اینجا مواردی هستند که توسط کارشناسان گفته شده اند و می توانند راهنمای خوبی برای کمک به شما در ورود دوقلوها به منزل باشد.

مراقبت از دوقلوها با رعایت کردن این نکات که عبارتند از:

  1. برنامه ریزی صحیح

در صورتی که شما یک کودک تنها دارید برنامه ریزی سخت است ولی هنگامی که دوقلو دارید همه چیز باید در یک برنامه ریزی صحیح گنجانده شود. تغذیه و خواب کودک را طبق یک برنامه انجام دهید.

  1. یک تختخواب بچه در ابتدا برای هر دو نوزاد

دوقلوها در ابتدا قطعاً در گهواره باقی می مانند. هنگامی که آن ها نزدیک یکدیگر می خوابند، خواب بهتری دارند. بنابراین یک تخت مشترک را برای آنها در نظر بگیرید تا در دوران کودکی خود در آن حرکت کنند. فقط زمانی که بزرگتر می شوند برای آنها دو صندلی ماشین در نظر بگیرید.

  1. دوقلوها همه چیز را به اشتراک می گذارند

در صورتی که یک دوقلو دارای یک عفونت مسری باشد، احتمال دارد دیگری نیز از او بگیرد. پدر و مادرهایی که دوقلو دارند هنگامی که یکی از آن ها با یک بیماری مسری متولد می شود، بلافاصله بعد از تولد، آن ها را از هم جدا کنند. بعنوان مثال زمانی که یکی از دوقلوها آبله مرغان داشته باشد، شما می توانید آن ها را از هم جدا کنید و با این کار احتمال خطر را کاهش دهید.

  1. شما می توانید هر دو نوزاد را همزمان شیر بدهید

در صورتی که شما شیر دارید، می توانید هر دو بچه همزمان در هر سینه تغذیه کنید، ولی این طول می کشد و به هماهنگی و صبر نیاز دارد. یکی از محققان می گوید: یکی از دوقلوها از شیر مادر و دیگری از بطری تغذیه در یک زمان استفاده کنند.

  1. دوقلوها امکان دارد شبیه به هم باشند، ولی رفتار آن ها متفاوت است

تفاوت بین دوقلوها را تشویق کنید و هرگز آنها را با یکدیگر مقایسه نکنید. بیشتر کودکان دارای نقاط ضعف و قوت هستند. دوقلوها از این قاعده مستثنی نیستند. جدا شدن دوقلوها در نهایت مفید است. زیرا به نفع خودشان است و در گروه همسالان و دوستان می توانند به صورت مستقل به فعالیت بپردازند.

  1. نوزادان درقلو بیشتر امکان دارد که مشکلات تنفسی داشته باشند

دوقلوها به احتمال زیاد، زودتر و با وزن کم تر متولد می شوند. تولد زودرس اغلب سبب مشکلات تنفسی در ریه این نوزادان می شود. البته این بدین معنا نیست که دوقلوهای نارس مشکل تنفسی دارند.

حتما بخوانید  روانشناسی کودک و نکاتی که درباره آن باید بدانید

 

پرستار بچه

 

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .