پرستار کودک

پرستار کودک

در حال حاضر به خاطر شغل مادران و اشخاص خانواده و کم بودن وقت برای پرستاری و نگهداری از کودک این مسئویت را بر عهده پرستار کودک می سپارند و پرستاران وظیفه نگهداری از کودک را برعهده می گیرد.پرستار کودک برای همه رده سنی کودکان در نظر گرفته شده و برای کودکانی که امکان دارد از شرایط مختلفی رنج می برند پرستاران بعنوان نقش کلیدی ارزیابی کننده نیازهای پرستاری طبق شرایط پزشکی، فرهنگی، اجتماعی و خانوادگی شخص خدمت گیرنده شناخته شده است. از مهم ترین کار پرستار توانایی برقراری ارتباط مناسب کودک و والدین یا مراقبین است.

خدمات پرستار کودک در منزل

شامل موارد زیر است:

– خدمات پرستاری کودک می تواند به صورت شبانه روزی و یا به صورت روزانه باشد.

– دفترچه بیمه درمانی کودک را در جای معینی بگذارید که اگر احتیاج فوری پزشکی داشت از آن استفاده کنید.

– والدین موقع انتخاب پرستار کودک دقت کنندکه ازپرستارانی استفاده کنندکه درزمینه کودک یاری ویا روانشناسی کودک تحصیل کرده یادوره دیدباشند.

– درصورتی که کودک شمادچار بیماری خاص ویا حساسیت خاصی است حتما باپرستار اواین موضوع رادرمیان بگذارید.

– تفاوت سنی کودک و پرستار برای نوع مراقبت ونگهداری کودک مهم است وتعیین کننده شکل روابط وبرخورداجتماعی کودک است.

– پرستار نبایدکودک راتنها درخانه حتی تحت نگهداری فرزندان بزرگتررها کندچون ممکن است دراین موقع کودک دچارصدمه گردد.

– پرستاربایدرفتار کودکانه یاواکنش راکودک راتفسیر کندتا به صورت کامل آنها رامورد بررسی قرار دهدچون آنهاتوان توضیح دادن احساسات خودشان راندارند.

– پرستارمراقبت ونگهداری از کودک،تأمین احتیاجات اولیه کودک یعنی خدمات بهداشتی وتغذیه کودک راانجام می دهد.

– مادرانی که شاغل هستند امکان دارد برنامه هایشان طوری باشد که باید پرستاری را برای نگهداری کودکان خود در منزل استخدام نمایند.

پرستار کودک

پرستار کودک

وظایف پرستار کودک

شامل موارد زیر است:

• مراقبت و نگهداری از کودکان در منزل خودشان
• تعویض پوشک نوزادان
• تهیه غذا برای کودکان و غذا دادن به آنها
• شستن لباس های کودکان
• دقت به زمان استراحت و خواب کودک
• کمک به درس و آموزش به کودک
• نگهداری و بررسی تزریق وریدی
• کمک کردن به آزمایش ها و ارزیابی ها
• پاسخ فوری به شرایط اضطراری توضیح دادن درمان وراه هایی که والدین-مراقبین راقادر می کندتابه درمان رضایت بدهند.
• اداره دارو و تزریق
• نوشتن گزارش و به روز رسانی سابقه قبل از تکمیل یک تغییر
• ارزیابی
• مشاهده و گزارش وضعیت خانواده آماده سازی آنان برای انجام آزمایش خاص تنظیم قرص ها و انتقال خون
• رعایت کردن قوانین بهداشتی و ایمنی سختگیرانه و اطمینان از بازدیدکنندگان
• سازماندهی کارکنان و حجم کار برای اطمینان از پوشش تغییر، احتمالاً در بیش از یک بخش

تفاوت پرستار و بهیار در چیست؟

اگر بخواهیم تفاوت میان پرستار و بهیار را بدانیم باید گفت بهیار بعنوان یکی از زیر شاخه های پزشکی است که ترکیبی از دانش پرستاری و مهارت های اخلاقی- عاطفی است و وظایف او در قالب شرح وظیفه خاص خدمات بهداشتی درمانی و نگهداری از فرد بیمار، مصدوم و اشخاصی که دوره نقاهت را سپری می کنند، در منزل خودشان و یا مرکزهای نگهداری آنها است.با دقت به اصول و استانداردهای مورد نیاز در پرستاری از کودک و سالمند موسسه مهرگان با تجربه ترین مرکز پرستاری در تهران است و از پرستاران ماهر و دلسوز برای خدمات دهی استفاده می کند.

در خصوص کودکان و سالمندانی که توسط خانواده هایشان بدون پرستار نگهداری می شوند بررسی های صورت می گیرد که والدین و یا فرزندان سالمندان به بهترین نحو بتوانند تمام نیازهای روحی و جسمی آن ها را رفع کنند.پرستار کودک یکی از شغل های پر رونق است ولی این کار احتیاج به تخصص و مهارت بالایی است. شاید این سؤال برای شما هم پیش آمده باشد که پرستار کودک چگونه شغلی است؟ در این مقاله می خواهیم در مورد پرستار کودک در منزل توضیح دهیم .

پرستار قابل اعتماد برای کودکانمان چه ویژگی هایی دارد 

خدمات پرستاری مهرگان

مراقبت از کودک در خانه نیازمند مهارت و تخصص خاص است. در صورتی که پرستار کودک هستید باید رفتار کودکانه یا واکنش کودک را نیز تفسیر کنید تا به صورت کامل آنها را مورد ارزیابی قرار بدهید.اشخاصی که تحت عنوان پرستار کودک یا سالمند در منزل کار می کنند به طور کامل به وظیفه های خود مسلط هستند و توانایی انجام وظایف خود را به صورت اساسی دارند.

مؤسسه پرستاری مهرگان اشخاص آموزش دیده را در این زمینه به شما معرفی می کند و با تضمین و تعهد شرکت آنها به پرستاری کودک شما به کار گرفته می شود.
همچنین قبل از درخواست پرستار می توانید برای کسب اطلاعات دقیقتر در مورد فایده پرستار کودک و  پرستار سالمند در منزل به سایت مهرگان مراجعه کرده و از مطالب و مقاله های کارشناسان ما در مورد نحوه نگهداری از کودک و نحوه پرستاری از سالمند استفاده کنید.

مؤسسه مهرگان در استخدام پرسنل خود حساس بوده و دلیل اعتماد مشتریان در تمام سالها نیز به خاطر به کارگیری اشخاص متخصص و برجسته در این زمینه کاری است.مؤسسه مهرگان ارائه دهنده تمام خدمات پرستاری و نگهداری از کودک و سالمند در منزل و بیمارستان، با تخصصی ترین، بالاترین کیفیت پرستاری، استفاده از اشخاص کاملا مجرب و تحصیل کرده در زمینه پرستاری و مراقبت است