سه حقیقت در مورد مادرانی که سزارین کرده اند 0 ۱۳۹۸-۰۶-۰۳

سه حقیقت در مورد مادرانی که سزارین کرده اند

سزارین یکی از روش های انجام زایمان می باشد که در حال حاضر در بین بیشتر زنان جوان رواج پیدا کرده است. ولی انجام سزارین و مراقبت های پس از آن چیزی است که ممکن است مادران کمتر از آن اطلاع داشته باشند.

سزارین و مادران

حقایقی درباره انتخاب سزارین توسط مادران

امروزه هر چند که زایمان به صورت سزارین بدون هیچ علت پزشکی در بین مادرهای باردار رایج شده است، ولی آیا می دانید چه حقایقی در خصوص مادرانی که سزارین کرده اند وجود دارد و آنها با انتخاب این روش چه خطراتی بعدی را به جان می خرند.

خطرات انتخاب روش سزارین برای زایمان

هنگامی که یک زن تبدیل به مادر می شود یک شادی وصف ناپذیری وجود او را فرا می گیرد، ولی در همان زمان شروع کارهای سخت از جمله بسیاری از مسئولیت ها و نیازهایی به مقدار زیاد به وجود می آیند که انجام آنها نیاز به قدرت بسیار بالایی دارد.

ما در این مطلب قصد داریم ۳ حقیقت در مورد سزارین بیان می کنیم که در واقع مادران با انتخاب سزارین آنرا به جان می خرند.

درباره انتخاب سزارین برای مادران باردار حقایقی وجود دارد که عبارتند از:

– آنها شجاعانه تصمیم می گیرند تا مورد عمل جراحی قرار بگیرند.

ممکن است بعضی از افراد فکر کنند که سزارین یک روش معمولی در پزشکی است. ولی در حقیقت این یک عملیات جدی است و هم مادر و هم کودک در معرض خطر هستند علاوه بر این نه پدر و نه دیگر اعضای خانواده نمی توانند در طول زایمان حضور داشته باشند، بنابراین مادر آینده تنها مانده و بدون داشتن حمایت های روحی و روانی برای بدنیا آوردن فرزند آماده می شود و این یک نمونه واضح عشق مادرانه است که یک زن همراه با ترس و بدون پشتیبان روحی برای بدنیا آورن کودک مبارزه می کند.

– آنها نمی دانند که باید همه چیز درست انجام شود تا بتوانند از اتاق عمل خارج شوند.

با تولد نوزاد خطر پایان پیدا نمی کند، همانطور که در هر عمل جراحی پزشکان تا بهوش نیامدن بیمار نظر قطعی را در مورد موفقیت آمیز بود جراحی اعلام نمی کنند. علاوه بر این چون در طول عمل سزارین مادر باردار آگاه است ولی احساس درد نمی کند، تمام جنبش هایی که داخل شکمش رخ م یدهد را احساس می کند. این احساس ناخوشایند می تواند برای او گران تمام شود.

– سختی روند بهبودی پس از سزارین

هنگامی که فرد یک مادر می شود تمام دنیایش تغییر می کند و باید بتواند بدون هیچ مشکلی به تمام نیازهای کودک برسد، و این نیاز به قدرت و صبر زیادی دارد. در این حال شما تصور کنید تمام این کارها همراه با درد باید انجام شود و با درد و ناراحتی که بخش جدایی ناپذیر از روند بهبودی پس از جراحی است. با وجود دردهای بسیار ولی با یک نیروی داخلی فقط یک مادر می تواند کارهای خود را انجام دهد و به زندگی لبخند بزند و با کودکش عشق ورزی کند. از سویی بی خوابی های شبانه و پوشک های بی پایان، آنها یک فرصت طلایی را برای دیدن لبخند نوزاد خود و احساس زندگی بخشی به یک نفر دیگر را دارند که با هیچ چیز دیگری قابل قیاس نیست و این دلیلی است که آنها با این همه باز خوشحال هستند.

پرستار کودک

رفتار پرستار کودک با خانواده و بچه ها چگونه باید باشد؟

استرس و افسردگی کودکان چیست

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .