سالمند مبتلا به فشار خون 0 ۱۳۹۸-۰۲-۲۸

 سالمند مبتلا به فشار خون

بیشتر افراد سالمند اغلب با مشکلات مربوط به فشارخون روبه رو هستند و به همین جهت آن ها باید تحت نظر یک پرستار سالمند کارآزموده باشند تا فشار خون آن‌ ها را کنترل کند و در حدود نرمال نگه دارد.

پرستار این نکته را باید به یاد داشته باشد که فشار خون کنترل نشده برای سالمندان بسیار خطرناک است و به هیچ وجه نباید نادیده گرفته شود. سالمندی که فشار خون بالا دارد بیشتر در معرض خطر سکته و حمله های قلبی قرار دارد. در حالی که افرادی که مبتلا به فشارخون بسیار پایین هستند بیشتر در معرض غش و از حال رفتن هستند. در نتیجه پرستار باید این دو نکته را به عنوان عوارض مربوط به فشار خون بالا و پایین در خاطر داشته باشد به همین دلیل فشارخون افراد سالمند باید به صورت منظم اندازه گیری شود.

پرستار به سالمند باید یادآوری کند زمانی که برای چکاپ به پزشک مراجعه می کند از او بخواهد که فشار خونش را اندازه گیری کند و یا سالمندان با خریداری دستگاه‌های مربوط به اندازه گیری فشارخون می‌توانند از پرستار خود بخواهند که فشار خونشان را به صورت منظم کنترل کند. این عمل برای اشخاصی که مبتلا به فشار خون هستند از اهمیت بالایی برخوردار است و برای افرادی که به فشار خون مبتلا نیستند نیز به عنوان یک عامل پیشگیری ‌کننده بحساب می آید و در تشخیص به موقع بیماری کمک می ‌کند.

استخدام پرستار سالمند برای فشار خون

برای افرادی که مبتلا به فشار خون بالا هستند دارای اهمیت بالایی است چون پرستار به آن‌ ها در مصرف به موقع داروها و فاصله زمانی مناسب کمک می‌ کند این موضوع یعنی مصرف به موقع دارو برای سالمندان مبتلا به فشار خون بالا از اهمیت بالایی برخوردار است.

حتما بخوانید  دلایل مبتلا شدن به کهیر و درمان آن چیست؟

وجود پرستار سالمند در منزل می‌تواند ریسک مشکلات مربوط به فشارخون را در سالمندان را کم کند.

مراقبت در منزل برای افراد دارای فشارخون

فشارخون کنترل نشده، سالمند را در معرض خطرات حمله قلبی، سکته، بیماری‌های شدید کلیوی و یا حتی مشکلاتی در زمینه بینایی سالمند می شود.

یکی از راه‌هایی که پرستار می ‌تواند برای جلوگیری و کنترل فشار خونِ از آن استفاده کند تغییر سبک زندگی سالمند است. تغییر سبک زندگی به معنای انجام ورزش های سبک ، تغییر رژیم غذایی و ترکیب داروها است. این نکته را پرستار باید به یاد داشته باشد که غالبا، داروهای فشارخون برای کنترل فشارخون امکان دارد به تنهایی کافی نباشند و سالمند به استفاده از دو یا تعداد بیشتری دارو نیاز داشته باشد.

پرستار باید مراقب باشد که سالمند حتما داروهایی را که توسط پزشک تجویز شده است را مصرف کند. در صورتی که داروهایی را که سالمند مصرف می ‌کند بر روی او اثرجانبی داشته باشد پرستار باید مراتب را به پزشک اطلاع داده تا داروی متفاوت و جایگزینی را تجویز نماید که دیگر عوارض جانبی برای سالمند نداشته باشد.
در پایان برای مشاوره و راهنمایی پرستار سالمند می توانید با موسسه مهرگان تماس حاصل فرمایید و از خدمات پرستار کودک، پرستار بیمار، پرستار نوزاد و پرستار سالمند بهره مند شوید.

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .