رفتار پرستار کودک با خانواده و بچه ها چگونه باید باشد؟ 0 ۱۳۹۸-۰۳-۰۴

رفتار پرستار کودک با خانواده و بچه ها چگونه باید باشد؟

پرستار بچه با خانواده و اطرافیان بچه باید به صورتی رفتار داشته باشد که آنان از بودن پرستار بچه در محیط خانه خود احساس آرامش بیشتری داشته باشند به طوری که پرستار می تواند برای رعایت این اصل به نکاتی که در زیر به آنها اشاره می شود دقت بیشتری نماید :

پاکیزگی و نظافت:

والدین عزیز ترین فرد خود یعنی کودک خود را به پرستار سپرده تا از او نگهداری و مراقبت شود از این رو رعایت نظافت شخصی و همچنین پاکیزه نمودن محیطی که کودک در آن به استراحت و بازی می کند یکی از نکات مهم ایجاد احساس آرامش در خانواده است .

صمیمیت :

به طور قطع پرستار بچه می تواند با رفتار مناسب خود با کودکان صمیمی تر شود به صورتی که کودکان در کنار پرستار احساس آرامش بیشتری نمایند به صورتی که از دیدن پرستار خوشحال شوند و در عین حال شخصیت آموزش پذیری در عین صمیمت برایشان ایجاد شود و نکات آموزشی رفتاری و زندگی اجتماعی را یاد بگیرند .

دوری از پرخاشگری با کودکان عدم استفاده از کلمات نامناسب و همچنین خوش خلقی و خوش رویی پرستار می تواند محیط خانه را محیطی امن و مطمئن برای کودکان و همچنین والدین آنها بوجود بیاورد .

بازی های آموزشی با کودکان:

یکی از راه های ارتباط برقرار کردن با کودکان بازی های آموزشی با کودکان است بازی های آموزشی با کودکان یکی از بهترین روش های جلب اعتماد کودکان برای نزدیک شدن هر چه بیشتر کودکان و همچنین افزایش هوش اجتماعی آنها است از این جهت پرستار  می تواند برای ایجاد رابطه ای منطقی با کودک از ابزارهای آموزشی که رده بندی سنی مشخصی نیز دارند استفاده نمایند .

حتما بخوانید  بیماری پمفیگوس چیست و چه علائمی دارد؟ (بخش اول)

حس اعتماد به پرستار :

یکی دیگر از آیتم های ایجاد حس آرامش در خانواده با حضور پرستار کودک برقراری حس اعتماد کودک به پرستار است به طوری که کودک بعد از خانواده خود به کسی به جز پرستار خود اعتماد هم بازی شدن ، آموزش پذیری و … را نداشته باشد که می تواند در ایجاد حس صمیمیت بین پرستار و کودک نیز بسیار موثر باشد.

راهکارهای طبیعی و بدون دارو برای کاهش تب در کودکان

تقویت خودباوری و ایجاد خوشحالی در کودکان

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .