راهکارهایی برای جلوگیری از مشکلات سالمندان 0 ۱۳۹۸-۰۳-۲۵

راهکارهایی برای جلوگیری از مشکلات سالمندان

در این مقاله می خواهیم به بررسی راهکارهایی برای جلوگیری از مشکلات نظافت و سرویس بهداشتی که سالمند با آن مواجه است بپردازیم.
برای توالت فرنگی از نوار شبرنگ استفاده کنید بهتر است برای توالت فرنگی از نوار شبرنگ استفاده کنید. رنگ صندلی توالت فرنگی با رنگ زمین، دیوار و وسایل دیگری که در محیط سرویس بهداشتی استفاده می شود فرق داشته باشد. چون در این صورت سالمند یا بیمار صندلی توالت را بهتر می بیند و با اطمینان بیشتر برای نشستن روی آن اقدام می کند.

برای سالمندان از دستگیره های کمکی در دستشویی استفاده کنید سالمندانی که به خاطر ضعف در ناحیه زانو یا کمر در موقع نشستن و بلند شدن روی توالت فرنگی یا ایرانی مشکل دارند در این موقع فشار زیادی به قسمت زانو و کمر آنان وارد می شود می تواند نصب دستگیره های کمکی بسیار مفید باشد. با نصب دستگره های کمکی دیواری در انواع مستقیم، زاویه دار و تاشو در اندازه های مختلف در محیط سرویس بهداشتی منزل و محل کار، راهروها، توالت و حمام خانه کمک بزرگی برای حفظ تعادل سالمند موقع مسواک زدن، لباس پوشیدن، حمام و نظافت شخصی انجام دهید.

برای توالت فرنگی از صندلی چرخدار استفاده کنید

مشکلات حرکتی سالمند در هنگام استفاده از توالت با بالا رفتن سن، پیشرفت نوع بیماری بیشتر می شود. بالا رفتن از پله توالت و گذشتن از برجستگی های لبه ورودی سرویس بهداشتی، سد راه خواهد بود برای این مشکلات باید از قبل چاره جویی کنید.

پرستار سالمند آلزایمری

در صورتی که سالمند توان راه رفتن ندارد و نتواند مسافت بین تخت خواب تا سرویس بهداشتی را طی کند بهتر است از صندلی های چرخدار سه کاره استفاده شود. این صندلی ها مجهز به مخزن های ته بسته درب دار است و این امکان را به سالمند می دهد تا از آن کنار تخت و یا در سرویس بهداشتی و حمام استفاده شود.
استفاده از لگن و لوله ادرار و مدفوع زیر سالمند و بیمار

حتما بخوانید  اجتناب از تنبیه و تهدید در تربیت کودک

پرستار سالمند که وظیفه نگهداری و مراقبت سالمند را برعهده دارد در صورتی که توان حرکتی خود را به طور کامل از دست داده و امکان رفتن به سرویس بهداشتی را ندارد و به صورت دائم در بستر خوابیده برای دفع ادرار و مدفوع باید از لوله ادرار و لگن مدفوع استفاده کند. در این مواقع وظیفه پرستار است برای جلوگیری از وارد شدن فشار به سالمند و یا خودش با استفاده اصولی جا به جایی سالمند در موقع استفاده از لگن آشنا بوده و آن را رعایت کند.ناحیه پرینیال سالمندان را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنید

پس از اینکه سالمند با استفاده از لگن دفع مزاج انجام داد پرستار می تواند از دستمال های مرطوب برای تمیز کردن ناحیه پرینیال سالمند استفاده کند. در هنگام انتخاب دستمال به جنسیت سالمندی که تحت مراقبت است توجه کنید زیرا نوع استفاده این دستمال ها که مخصوص سالمندان است برای زنان و مردان تفاوت دارد.

پرستار سالمند و ارتباط با خانواده سالمند

استفاده از پد روی تخت برای سالمندان

امکان دارد استفاده از پوشینه های بی اختیاری ادرار و مدفوع برای سالمند هزینه نگهداری شما را بیشتر کند ولی در عوض از وارد شدن آسیب ناگهانی به شما یا سالمند جلوگیری می نماید. پوشینه هایی در انواع مختلف شورتی و چسبی در بازار موجود است. هنگام انتخاب هر کدام از این مدل ها اندازه مناسب سایز دور کمر سالمند را با متر اندازه گیری کنید. پرستار سالمند برای جلوگیری از آلوده شدن رختخواب سالمند به وسیله ترشحات خون، ادرار و … از زیراندازهای مخصوص سالمند استفاده نماید.
کارشناسان موسسه مهرگان آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان در خصوص پرستار بیمار، پرستار کودک، پرستار سالمند می باشند.

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .