دلایل گریه کردن نوزادان 0 ۱۳۹۸-۰۳-۱۲

دلایل گریه کردن نوزادان

نوزاد توسط گریه کردن نیازهایشان را اعلام می‌ کند. علت گریه‌ های نوزاد امکان دارد در ابتدا مشکل باشد. در این مطلب می ‌توانید با چند دلیل معمول و شایع‌ گریه نوزادان و توجه به آنها برای برطرف کردنشان آشنا شوید.

همه کودکان در زمان ‌های مختلف و به دلایل مختلفی گریه می کنند. آنها از طریق گریه کردن نیازهایشان را اعلام می ‌کنند. فهمیدن دلیل گریه ‌های کودکان امکان دارد درابتدا برای شما مشکل باشد، اما به مرور، این فقط والدین و پرستار نوزاد هستند که دلایل مختلف گریه نوزادشان و روش‌ های آرام کردن کودک خود را می‌ دانند. در این مطلب می‌توانید با چند دلیل معمول و شایع‌ گریه نوزادان و توجه به آنها برای برطرف کردنشان آشنا شوید.

۱٫ پوشک کثیف

کثیف و خیس بودن پوشک می تواند علت گریه کودک باشد. عده‌ ای از نوزادان پس از خیس شدن، خیلی زود گریه می کنند و بعضی از نوزادان می ‌توانند پوشک کثیف را برای مدتی بیشتر تحمل کنند. در هر صورت، بررسی پوشک نوزاد توسط والدین برای حل آن بسیار راحت و آسان است. همچنین برای پیشگیری از حساسیت پوشک یا ادرار سوختگی لازم است همواره حواستان به تمیز بودن پوشک کودکتان باشد.

۲٫ تحریک کم و نیاز به سرگرمی

گریه یک کودک پر توقع می تواند فقط به خاطر شخصیت اجتماعی او باشد که مشتاق دیدن جهان اطرافش است و گاها تنها راه برای قطع هیاهو و گریه این نوزادان، فعال بودن و سرگرم کردن آنها است. این مورد می‌تواند خستگی شیرین زیادی برای شما به دنبال داشته باشد. نوزاد را در بغل رو به محیط بیرون در سینه خودتان به آغوش بگیرید تا بتواند همه فعالیت های اطرافش را به صورت منظم ببیند. همچنین فعالیت‌های زیادی را برنامه‌ ریزی کنید. به عنوان مثال، با دوستان و اقوامی که بچه دارند رفت ‌وآمد کنید. به طور منظم به مکان‌های مناسب کودکان مانند پارکی در نزدیکی خانه یا باغ‌ وحش بروید.

حتما بخوانید  چگونه پرستار سالمند بشویم؟

۳٫ گرسنگی

گرسنگی اولین چیزی که زمان گریه کردن کودک به ذهن همه می ‌رسد. شناختن علائم گرسنگی کمک می ‌کند کودک خود را قبل از اینکه به مرحله گریه کردن برسد تغذیه کنید. بعضی از علائم گرسنگی در نوزادان شامل بهانه ‌گیری، ملچ ‌ملوچ کردن، قرار دادن دست خود در دهان و جست ‌وجوی سینه مادر است. جست‌ و جوی سینه یعنی همان واکنشی که باعث می ‌شود وقتی صورت نوزاد را نوازش می ‌کنید، او سرش را به سمت دست شما برگرداند.

گریه یک کودک می تواند فقط به خاطر شخصیت اجتماعی او باشد که مشتاق دیدن جهان اطرافش است و اغلب تنها راه برای قطع هیاهو و گریه این نوزادان، فعال بودن و سرگرم کردن آنهاست

۴٫ قولنج و دردهای شکمی

مشکلات شکمی مرتبط با گاز شکم یا قولنج و کولیک نوزادی می ‌تواند به گریه‌ های زیادی تبدیل شود. امکان دارد برای والدین سؤال باشد که کولیک چیست؟ قولنج نوزادی یا کولیک در واقع گریه‌ هایی تسلی‌ ناپذیر و پی در پی کودکان است که به راحتی آرام نمی ‌شود و علت مشخصی ندارد. همچنین اگر کودک شما بعد از تغذیه بهانه‌ گیری و گریه می ‌کند، ممکن است نوعی درد شکمی داشته باشد. قطره‌های ضد نفخ نوزادان یا گریپ‌ واتر امکان دارد برای بهبود دل درد نوزاد مؤثر باشد، هرچند این موضوع هنوز از نظر علمی ثابت نشده است، بنابراین لازم است قبل از استفاده از هر کدام این داروها، تأیید و اجازه پزشک اطفال کودکتان را بگیرید.

۵٫ دندان درآوردن

دندان در آوردن در نوزاد می تواند علت گریه باشد زیرا هر دندان جدید از لثه جوان و حساس کودک بیرون می ‌آید. بعضی از کودکان بیشتر از دیگران درد می ‌کشند، ولی تمام آنها به احتمال زیاد در مرحله‌ ای از دندان درآوردن گریان و بی ‌قرار می ‌شوند.

حتما بخوانید  آه کشیدن نوزاد در خواب

کارشناسان ما در موسسه مهرگان آماده پاسخ گویی در خصوص پرستار سالمند، پرستار نوزاد، پرستار بچه به شما عزیزان می باشد.

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .