فایده خواب روی هوش نوزاد (بخش اول) 0 2019-08-20

خواب نوزاد باعث افزایش هوش نوزاد می شود (بخش اول)

فایده خواب روی هوش نوزاد در این مقاله سعی داریم به موضوع خواب نوزاد بپردازیم.

خواب نوزاد

خواب کافی باعث افزایش هوش کودک می شود

یادگیری زبان، خواندن و حل مسائل در درس های مختلف در کودکانی که خواب منظمی دارند نسبت به بچه هایی که بطور بی نظم در ساعات متفاوتی به خواب می روند، راحت تر است.

تاثیر خواب در افزایش کارایی ذهنی و جسمی کودک

فایده خواب روی هوش نوزاد خواب کافی برای کودک در طول شبانه روز باعث بالا رفتن کارایی ذهنی و جسمی در او می شود.

طی نظریات یک روان شناس و مشاور که اظهار داشت: میزان هوش کودک و افزایش آن به مجموعه ای از عوامل بستگی دارد که یکی از این عوامل رفتن به رختخواب در ساعت معینی از شب است.

وی افزود: در واقع یادگیری زبان، خواندن و حل مسائل در درس های مختلف، در کودکانی که خواب منظمی دارند نسبت به بچه هایی که بطور بی نظم در ساعات متفاوتی به خواب می روند، آسان تر است.

 میزان هوش نوزادان

در صورتی که کودکی زودتر از همسالان خود به رختخواب برود و در ساعت مشخصی از شب بخوابد به همان نسبت در یادگیری موفق تر خواهد بود و معیار اصلی برای پیش بینی رشد مثبت در کودکان، داشتن خواب منظم در طول شبانه روز است.

خواب کافی برای کودک نه تنها موجب افزایش یادگیری و کارایی ذهنی در او می شود بلکه در خلق و خوی وی نیز نقش مهمی دارد و کودکانی که کمتر از ۱۱ ساعت در طول شبانه روز می خوابند موجب عقب ماندگی تحصیلی نسبت به سایر همسالانشان خواهند شد.

 خواب نوزادان چگونه باید باشد؟

نه تنها خواب نوزاد به بدن او کمک می کند تا انرژی هایش را نگهداری و ذخیره نماید، بلکه خوابیدن به رشد مغزی کودک هم کمک می کند. نوزادان به طور متوسط بیشتر طول شبانه روز را در خواب سپری می کنند و هر چند ساعت یکبار برای شیرخوردن بیدار می شوند.

به طور معمول برای والدین بسیار مشکل است که بدانند نوزادان چه میزان می خوابند.

میانگین زمان خواب نوزاد:

نوزادان در حدود ۸ تا ۹ ساعت در روز و حدود ۸ ساعت در شب می خوابند. البته بیشتر نوزادان در ابتدا نمی توانند در طول شب بطور پیوسته در حدود ۶ تا ۸ ساعت بخوابند. به طور معمول نوزادان تا سن ۳ ماهگی چندین بار در طول شب بیدار می شوند. در اغلب نوزادان آنها هر ۳ تا ۴ ساعت برای شیر خوردن بیدار می شوند.

در صورتی که نوزاد شما برای شیر خوردن در طول شب بیدار نمی شود، لازم نیست که برای شیر خوردن نوزاد را بیدار کنید مگر آنکه پزشک او این توصیه را به شما کرده باشد. البته تا هفته پنجم و ششم به نوزاد اجازه ندهید بیش از ۵ ساعت بدون اینکه شیر مصرف کند بخوابد.

انواع خواب نوزاد :

خواب نوزاد در مرحله REM یا حرکت سریع چشم ها:

این مرحله از خواب نوزاد، خواب سبک نامیده می شود که در این مرحله نوزاد خواب هم می بیند و چشم های او با سرعت به جلو و عقب حرکت می کنند.

با اینکه نوزادان حدود ۱۶ ساعت در شبانه روز می خوابند، حدوداً نیمی از این زمان خواب rem می باشند. کودکان بزرگتر و بزرگسالان بسیار کمتر از این زمان می خوابند و تنها چند ساعت را در خواب rem سپری می کنند.

«ادامه دارد…»

0/5 (0 Reviews)

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .