حرف زدن با نوزاد 0 ۱۳۹۸-۰۳-۱۸

نحوه حرف زدن با نوزاد

در این مقاله به بررسی حرف زدن با نوزاد توسط والدین و پرستار می پردازیم. هنگام حرف زدن با نوزاد به صورت او نگاه کنید، با این کار پیش از شروع ارتباط توجه اش را به خودتان به مدت بیشتر جلب می کنید و نتیجه بهتری می گیرید.

صداهایی که نوزاد از خود در می آورد را تقلید کنید

نوزاد به لب های گوینده توجه می کند و سعی دارد حرکت لب ها و زبان والدین و یا پرستار نوزاد را تقلید کند. بهتر است والدین با ‌ایجاد صداهای خنده دار ، تأکید بر کلمات و تشویق نوزاد به ‌تکرار ، او را بر سر شوق بیاورند این کار نوزاد را وادار می کند که صداهای بیشتری را تمرین کنند . پرستار یا والدین نوزاد می توانند زمانی که نوزاد از خودش صدا می سازد، آن صداها را به‌ کلماتی شبیه به آن صدا تبدیل کند و آن را تکرار کنند.

نام نوزاد را تکرار کنید

هیچ نوزادی در ابتدا قادر نیست نام خود را تشخیص دهد ولی شنیدن متوالی نام برای کودک خوش آیند است و موارد زیبایی را برای نوزاد تداعی می کند ، بردن نام نوزاد یعنی کسی دارد به نوزاد توجه می کند و این برای نوزاد زیباست.

برای حرف زدن از کلمات ساده استفاده کنید

از جمله های کوتاه دو یا سه واژه ای استفاده کنید و بعضی از جاهای واژگان را بکشید. از زبان بدن برای صحبت کردن استفاده کنید. هنگامیکه خودتان برای خداحافظی کردن از دستانتان استفاده می کنید به نوزاد بگویید معنای این کار چیست ، نوزادان کلماتی را که ‌با حرکت های بدن همراه است آسان تر یاد می‌گیرند برای همین، عاشق زبان اشاره می باشند. آخر جمله ها را بکشید و بر واژگان اصلی تاکید کنید زیرا وقتی آهنگ صدا یکنواخت باشد ، نوزاد خسته میشود ؛ و دیگر به‌گفتگوهای شما کمتر توجه نشان می‌دهد.

از نوزاد سوال کنید

استفاده از جملات پرسشی برای کودک به این دلیل کاربردی تر است که در انتهای جملات پرسشی اصولاً تن صدا بالا می رود و بر روی نوزاد تأثیر بیشتری دارد. برای پرسش از اسم نوزاد در جملات استفاده کنید مانند:

– سارا می خواد شیر بخوره ؟

– سارا می خواد بازی کنه ؟

در حال انجام کارهای نوزاد با او صحبت کنید

پرستار نوزاد یا والدین باید سعی کنند در زمان هایی که کارهای او را انجام می دهند با نوزاد گفتگو داشته باشند ، این موضوع ممکن است در ابتدا کمی عجیب به نظر شما بیاد اما فراموش نکنید که نوزاد شما یک موجود زنده است و در واقع گوشهای شنوا و مغزی در حال رشد دارد و هر کلمه ای را که می شنود برای خودش تحلیل می کند.

پرستار نوزاد و یا مادرانی که با کودک خود بیشتر صحبت می کنند، شنوندگان خوبی می باشند و در آینده صاحب کودکانی خواهند بود که شنوندگان خوبی هستند و به زیبایی صحبت می کنند.

برای کودک آواز بخوانید

محققان حوزه روانشناسی نوزاد اعتقاد دارند که آواز خواندن ، بخش های گسترده تر زبان را در مغز نوزاد به‌ کار می‌گیرد ، البته در مقایسه با گفتن یک واژه به ‌تنهایی. لازم نیست والدین نوزاد یا پرستار نوزاد صدای خوبی داشته باشند. نوزادان در تمام سنین عاشق این هستند، که آوازی را بارها و بارها برایشان بخوانید، حتی اگر مادر یا پدر خودشان آن را ساخته باشند یا از منابع دیگر به‌دست آمده باشد.

با کلمات کودک جمله بسازید

وقتی کودک شما به تازگی کلماتی را ادا می کند والدین و یا پرستار کودک باید سعی کنند با آن جملاتی را تولید کنند ، این روش بهترین ابزار یادگیری زبان برای کودک است.

پرستار قابل اعتماد برای کودکانمان چه ویژگی هایی دارد

رفتار با نوزاد چه رفتارهایی را نباید انجام داد؟

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .