مسافرت سالمندان 0 ۱۳۹۸-۰۷-۰۷

توصیه‌هایی برای مسافرت سالمندان

طی تحقیقات انجام شده در مورد مسافرت سالمندان، برای اینکه سالمندان به راحتی به مسافرت بروند خانواده و پرستار سالمند باید این نکات را به درستی رعایت کنند.

مسافرت سالمندان

سالمندان باید با احتیاط به سفر بروند و اغلب سفر رفتن آنها با دشواری‌هایی همراه خواهد بود ولی با این وجود سفر برای روحیه سالمند بسیار مفید و لازم می‌باشد و او را مدتی از یک نواختی و کسالت روزمرگی نجات می‌دهد. با توجه به اینکه سفر لازمه زندگی است، در صورتی که سالمند هستید یا سالمندی در منزل دارید لازم است به این نکات توجه کنید و سپس برای مسافرت آماده شوید …

در صورت ناراحتی قلبی سفر هوایی ممنوع!

در صورتی با بیماری فشارخون، سکته قلبی و یا نارسایی قلبی مواجه هستید با هواپیما به مسافرت نروید و حدالامکان با خودروی شخصی یا قطار به سفر بروید.

مسافرت به شهرهای خیلی سرد یا خیلی گرم ممنوع!

اشخاص سالمند باید به شهرهایی که دمای خیلی پایین یا خیلی بالایی دارند سفر نکنند برای اینکه بالا رفتن ناگهانی دمای هوا موجب کم شدن آب بدن سالمند و افزایش ضربان قلب او می‌شود و از طرفی سرمای زیاد هم باعث افزایش فشار خون می‌شود که برای سالمند با سابقه سکته قلبی بسیار خطرناک می‌باشد.

پیش از رفتن به سفر با پزشکتان مشورت کنید

سالمندی که به بیماری دیابت مبتلا می‌باشد در صورتی که بیماری‌اش به ثبات رسیده باشد می‌تواند به سفر برود و لازم است قبل از آن با پزشک مشورت کند.

در سفر رژیم غذایی خودتان را رعایت کنید و مواظب غذاخوردن تان باشید

در طی سفر مانند منزل غذاهای رژیمی با چربی و نمک محدود نوش جان کنید تا بیماری چربی خون، فشار خون و قند خون سالمند با چالش روبه رو نشود.

در سفر داروهایتان را فراموش نکنید

حتماً داروهایتان را همراه داشته باشید و از داروهای خواب در طی سفر استفاده نکنید. راه رفتن زیاد، حمام کردن با آب زیر ۲۰ درجه، زیر آفتاب ماندن و پرخوری سالمند توصیه نمی‌شود.

بهتر است سالمند رانندگی نکند

در صورتی که سالمند پشت فرمان نشسته و ناگهان دچار درد در ناحیه سینه شد، باید رانندگی را متوقف کند و به خودش فشار نیاورد. در صورتی که سالمند مجبور شد که راننده باشد هر دو ساعت یک بار توقف کند و هرگز در شب رانندگی نکند.

از قبل برای سفر آماده شوید

سالمندان باید از یک ماه قبل از سفر وضعیت سلامتشان را کنترل کنند تا در صورت نیاز پزشک آزمایش‌هایی را انجام دهد و سلامت قلب و اندام‌های حیاتی سالمند سنجیده شود.

سفرهای طولانی نروید

سفر سالمند به وضع سلامتی و جسمانی او مرتبط است اما در کل سفرهای طولانی برای سالمندان توصیه نمی‌شود.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .