بوسیدن این قسمت از صورت کودک ممنوع! 0 ۱۳۹۸-۰۶-۲۱

بوسیدن این قسمت از صورت کودک ممنوع!

والدین و پرستار کودک باید دقت کنند که نوزاد و کودک خردسال شما در مرحله مهمی از رشد قرار دارد برای همین هر بی دقتی در مراقبت از او عوارض جدی به دنبال خواهد داشت، بوسیدن صورت کودک هم یکی از این بی دقتی هاست.

بوسیدن لب کودک هرگز

بارها و بارها در مورد بوسیدن نوزادان هشدارهای از سوی متخصصان داده شده است و برای شفاف سازی این هشدارها علت نیز بیان شده اما چقدر به آن اهمیت می دهیم؟ نوزادی که با بوسه دچار آنفولانزا و مرگ شد تا نوزاد دیگری که تا آخر عمر به بیماری ایدز مبتلا گشت تنها مواردی از عوارض بوسیدن کودکان کم سن و سال است، در ادامه بحث خطرات بوسیدن نوزاد و کودکان خردسال یکی از متخصصان دندان پزشکی در مورد تاثیرات مخرب این رفتار روی دندان ها و سلامت دهان گفت. دکتر ریچارد مارکس به والدین در مورد فوت کردن غذا و استفاده از کارد و چنگال بچه ها به طور مشترک هشدار می دهد و تاکید می کند که از بوسیدن لب نوزاد و کودک خودداری کنند.

عوارض بوسیدن لب کودک چیست؟

دیوید بکهام، کتی پرایس و اولیویا وایلد تنها سه پدر و مادری هستند که به خاطر بوسه به لب کودکانشان، مورد انتقاد قرار گرفته اند. حالا بحث در حوزه بهداشت و درمان قرار گرفته و یک دندان پزشک با نگرانی در مورد بوسیدن لب های کودک وارد بحث شده است به خصوص اگر دندان های کودک هنوز رشد نکرده باشند.

خطرات بوسیدن لب کودک برای سلامت دهان و دندان ها

طبق تحقیقات بعمل آمده از پزشکان مشهور دندان پزشک، دندان های بچه قادر به مبارزه با اثرات مخرب باکتری ها نیستند و این باعث می شود نسبت به عفونت آسیب پذیر شوند. دندان های کودکان نسبت به جوانان عاج و مینای متفاوتی دارد، مینای دندان کودکان بسیار نازک است و به اندازه مینای بزرگ سالان قوی نیست، در نتیجه به احتمال زیاد با هرگونه تماس با باکتری ها خیلی زود می پوسد.

او هشدار می دهد والدین باید مراقب انتقال بزاق دهنشان به دهان کودک باشند چون باکتری های استرپتکوس از بزرگسال به کودک منتقل می شود. این باکتری باعث پوسیدگی دندان بچه می شود و روی بافت و زبان بچه تاثیر می گذارد حتی قبل از اینکه دندان رشد کند؛ بنابر گفته دکتر مارکس بچه ها با این رفتار اشتباه بزرگترها می توانند آنفولانزا، سرما خوردگی، ویروس هایی مثل تب خال بگیرند.

همچنین والدین و پرستار کودک تلاش می کنند کارد و چنگال و قاشق را با فرزند خود مشترک استفاده نکنند غذایشان را فوت نکنند و یا لبهای آن ها را نبوسند و کودک را به طور مرتب به دندان پزشکی ببرید آن ها می توانند تا شش ماه بعد از اولین دندان به دندان پزشکی مراجعه کنند.

پوسیدگی دندان و بیماری های دهانی از عوارض بوسیدن لب نوزاد و کودک است.

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .