برخورد مناسب هنگام ملاقات با بیمار در بیمارستان 0 ۱۳۹۸-۰۳-۰۶

برخورد مناسب هنگام ملاقات با بیمار در بیمارستان

هنگامیکه برای ملاقات بیمار به بیمارستان می روید باید بعضی نکات را رعایت کنید، نکاتی که علاوه بر حفظ شخصیت شما از ناراحتی بیماران جلوگیری می نماید.
مرکزهای پزشکی قانون های خاصی را برای راحتی بیماران، پزشکان، پرستاران و خانواده ها در بیمارستان ایجاد کرده اند و هدف از این قوانین حفظ نظم در لحظه ها و موقعیت های پراسترس است. چیزی که بیشتر مردم در هنگام ملاقات از بیمارانشان یادشان می رود قانون های خاص بیمارستان است. در این مقاله ما قصد داریم شما را با توصیه های لازم برای ملاقات بیماران در بیمارستان آشنا کنیم ما را همراهی کنید.

۱٫ هنگام ملاقات بیمار با صدایی آرام حرف بزنید:

امکان دارد این قانون ساده به نظر بیاید ولی سکوت و آرامش برای بیماران و پزشکان و پرستاران یک قانون عالی و مطلوب است که باید همیشه برقرار باشد.
گاها یک صدای بلند می تواند باعث پرت شدن حواس دکتر در اتاق عمل شود و مشکلات جبران ناپذیری را بوجود بیاورد. در نتیجه این قوانین در بیمارستان ها جز اصول است و باید کاملا رعایت شود.

۲٫ حداکثر سازی بهداشت:

بیمارستان و درمانگاه فضای بسته ای است که تعداد زیادی افراد بیمار در آن هستند یعنی در کل این فضاها پر از بیماری ها است و باید بعضی اصول را رعایت کنید تا آسیبی به شما وارد نشود که آنها اصول عبارتند از:

– پیش از تماس فیزیکی با بیمار دستتان را با الکل ضدعفونی کنید.

– پیش از ضد عفونی مرحله دوم دستتان را روی دیگر اعضای خود مثل بینی، صورت و … نمالید.

حتما بخوانید  بیماری آب مروارید در سالمندان

– علاوه بر نکات ذکر شده بهتر است بعد از تماس فیزیکی با بیمار، تلفن همراهتان را هم ضدعفونی کنید و همچنین پیش از غذا خوردن دستتان را شستشو بدهید.

هدف از همه نکات ذکر شده در بالا مانع انتقال آلودگی و ویروس به داخل بدن است.

۳٫ از بحث های جدی خودداری کنید:

هنگامیکه وارد اتاق بیمار می شوید می بینید که اتاق پر از استرس و اضطراب است در این موقع نباید شروع به بحث های جدی که امکان دارد در اتاق تنش زا ایجاد کند، باشید. از بحث هایی مثل بحث های سیاسی، دینی و دیگر بحث ها خودداری کنید تا هیچ گونه مشکل عصبی ایجاد نگردد.

پرستار باید یادآوری کند اگر اختلاف خانوادگی دارید آنها را در جایی جز بیمارستان رفع کنید تا آرامش بیمار را برهم نزنید .

۴٫ بیمارستان جای مناسبی برای کودک نیست:

به طور کلی می توان گفت بیمارستان فضایی است ناخوشایند برای کودک است و آنها علاقه ایی به آنجا نشان نمی دهند. فضای بیمارستان کمی سرد، کسل کننده آرام هست که برای کودک مناسب نیست و بودن آنها در بیمارستان می تواند منجر به عاصی کردن بیمار و دیگر افراد بشود.

بیشترین ریسکی که خانواده ها می کنند نوزاد خود را به بیمارستان می برند در این است که نوزادان بیشتر در معرض میکروب قرار دارند و می توانند زودتر از دیگر افراد دچار این مشکلات و ویروس ها شوند.

۵٫ هنگام ملاقات بیمار صبور باشید:

این نکته یکی از مهمترین نکاتی اصلی است که در هنگام ملاقات بیمار باید در بیمارستان رعایت شود.عدم رعایت این قانون پزشکان و پرستاران را عصبی می کند در صورتی که آرامش و تمرکز تنها چیزی است که شما نیاز دارید .از دیگر رفتارهای نامناسب، بدرفتاری کردن با پرستار است که باعث عدم تمرکز در بیمارستان می شود.همه نکاتی که در گفته شد را هنگام رفتن به بیمارستان رعایت کنید تا مشکلی نه برای شما بوجود بیاید و نه برای بیمارستان و با این کار شما به درمان بیمار هم بیشتر کمک می کنید.

حتما بخوانید  دلایل گریه کردن طولانی نوزاد

برای راهنمایی در خصوص پرستار سالمند، پرستار کودک، پرستار بیمار با موسسه مهرگان تماس حاصل نمایید.

یک شب بی خوابی قدم اول ابتلا به بیماری آلزایمر است

بیماری های چشم در سالمندان – گلوکوم یا آب سیاه

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .