برای کودکان کهنه نخی بهتر است یا پوشک؟ 0 ۱۳۹۸-۰۶-۲۰

برای کودکان کهنه نخی بهتر است یا پوشک؟

در سالیان گذشته بیشتر از کهنه های نخی برای کودکان استفاده می کردند اما امروزه استفاده از پوشک رایج تر می باشد ولی آیا می دانید کهنه نخی بهتر است یا پوشک و فرق بین پوشک و کهنه نخی برای نوزادان چیست؟

کهنه نخی بهتر است یا پوشک

استفاده از کهنه نخی یا پوشک

استفاده از کهنه نخی یا پوشک یکی از دغدغه های مادرانی است که نوزاد تازه متولد شده دارند زیرا آنها نمی دانند برای دلبندانشان از کدام یک از این موارد استفاده کنند در صورتی که شما هم جز این دسته از مادران هستید این مقاله را مطالعه بفرمایید.

کهنه نخی یا پوشک ، کدام یک مناسب ترند

در این مطلب می خواهیم فرق بین پارچه های نخی و پوشک  را برای بچه بدانیم و اینکه اطفالی که پوست حساسی دارند کدام گزینه را باید بکار ببریم؟

شاید از خود تان سئوال کنید که تا چه وقت باید از کهنه نخی استفاده کرد. چون پوست کودک بسیار حساس است، حداقل در نخستین ماه های تولد از کهنه های نخی استفاده کنید و در ماه های بعد به جای آن می توانید پوشک به کار ببرید. پوشک را رفته رفته جانشین کهنه کنید.

بهترین روش برای نوزادان ،کهنه یا پوشک

بدین ترتیب که در هر دو بار تعویض کهنه فقط یک بار پوشک به کار ببرید و در صورتی که چنانچه  کپل های کودک  نسبت به پوشک حساسیت نشان داد، دوباره از کهنه استفاده کنید. با تمام شرحی که درباره انواع کهنه، پوشک داده شده، باید توجه داشته باشید که اطفال نسبت به پارچه هائی که از مواد نایلون ساخته شده حساسیت دارند. بنابراین باید به عنوان آزمایش، یکی دوبار از آن استفاده کنید و سپس مقدار زیادی از آن بخرید.

حتما بخوانید  آپنه خواب چیست

زمان تعویض کهنه

بسیاری از مادران کهنه های طفل را قبل و بعد از شیر دادن تعویض می کنند که این روش ایده آل است ولی عده ای از مادران بعد از شیردادن کهنه های طفل را تعویض می کنند و به این ترتیب هم در وقت و هم در شستن کهنه صرفه جوئی می نمایند. بسیاری از اطفال شیرخوار از خیس بودن کهنه یا پوشک خود ناراحت نمی شوند اما برخی از آنها حسّاس هستند و باید زود به زود به تعویض کهنهٔ آنها اقدام کرد.

حسادت در کودکان

زکام در کودکان

دیدگاه کاربران

  • هیچ دیدگاهی تا به این لحظه ثبت نشده است
 

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .