آرام کردن کودک مضطرب 0 ۱۳۹۸-۰۴-۱۰

راه کار هایی برای آرام کردن کودک مضطرب در بیمارستان توسط پرستار کودک

بسیار دیده شده که کودکان با وارد شدن به بیمارستان با صداها و صحنه های برخورد می کنند که برای سن کودک مضطرب کننده می باشد. در این بین توسط پرستار کودک که مسئول مراقبت و نگهداری کودک است شرایط کنترل می شود.

 

بطوری که امکان دارد هر پرستار کودک تجربه کرده باشد انجام دادن کارهای درمانی برای کودکی که درگیر اضطراب شده کار بسیار سختی است. از این رو این موضوع می تواند منجر به نگرانی پدر و مادر و همینطور پرستار هم بشود. برای برطرف کردن این موضوع پرستار با استفاده از تخصص های از پیش کسب کرده خود با روش های مختلف سعی می کند تا قبل از انجام مراحل درمانی و یا در زمان انجام آن، کودک را به آرامش برمی گرداند.

پرستار برای کم کردن اضطراب کودکان در بیمارستان به نکات زیر را باید رعایت نمایند:

۱٫ آرام بودن پرستار

اضطراب و نگرانی یک حالت مسرسی شناخته شده است. امکان دارد پرستاران در طی یک شیفت کاری شلوغ دچار استرس و اضطراب بشود. نگرانی و ناآرامی در رفتار و حالت پرستار مشخص می شود و این رفتار پرستار باعث بیشتر شدن نگرانی و اضطراب پدر و مادر و کودک می گردد. در نتیجه بخاطر اینکه پدر و مادر به پرستاران اعتماد دارند این رفتار باعث خدشه دار شدن اعتماد آنها می گردد.

ولی برعکس این موضوع آرامش هم مسری است و می تواند از پرستار بچه به پدر و مادر و کودک انتقال پیدا کند. پرستار با کشیدن چندین نفس عمیق و پیدا کردن اعتماد به نفس خودش، پدر و مادر و کودک را آرام می کند.

۲٫ صحبت کردن توسط پرستار با کودک

نگرانی و اضطراب کودک در بیمارستان بیشتر ناشی از این است که آنها نمی دانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است و یا امکان دارد بیفتد. بعنوان مثال آنان نمی دانند این کار پرستار نوزاد درد دارد و یا آیا او قرار است شب در بیمارستان و بدون پدر و مادرش بماند؟ بهترین کاری که پرستار برای مقابله با این سردرگمی و نگرانی کودک، برقراری ارتباط و صحبت کردن با اوست. پرستار تنها با والدین کودک نباید صحبت کند. بلکه خود کودک را هم در صحبت ها وارد کند و با زبانی کودکانه توضیحات لازم را به کودک بدهد. به طوریکه پرستار مطمئن شود کودک متوجه صحبت او شده است.

موسسه مهرگان آمادگی ارائه خدمات پرستاری کودک، سالمند، بیمار را دارد. هر گونه سوال و یا مشورتی با کارشناسان داشته باشید موسسه مهرگان آماده پاسخ گویی به سوالات شما عزیزان است.

اضطراب جدایی در کودکان

اختلالات روانی در عملکردهای هیجانی چیست؟

0/5 (0 نقد و بررسی)

دیدگاه شما برای ما ارزشمند است .